Wczytywanie...

Blog

WorkTime – Nowe narzędzie zwiększania przychodów

Od samego początku prowadzenia kancelarii prawnej towarzyszyła mi myśl, jak najefektywniej zorganizować pracę zarówno sobie, jak i wszystkim osobom, które zdecydowały się na współpracę z ze mną. Myślę, że początkiem każdego dużego i małego sukcesu jest dobry „warsztat” pracy, wykorzystujący maksymalnie dostępne rozwiązania informatyczne. Zakładałem, że musi to być prosty, intuicyjny program, który nie tylko będzie mierzył czas pracy, ale pozwoli mi na ocenę efektywności pracy poszczególnych osób, dochodowość danych projektów czy powiąże planowanie i organizowanie zadań z ich późniejszym rozliczeniem. Z taką myślą zacząłem poszukiwania i testy…

Czytaj więcej

Urlopy rodzicielskie – rodzaje, przesłanki oraz zasady wykorzystywania z uwzględnieniem zmian po nowelizacji

Nowelizacja Kodeksu Pracy, która weszła w życie dnia 2 stycznia 2016 roku, wprowadziła szereg zmian w zakresie uprawnień rodzicielskich pracowników.

Czytaj więcej

Wzór przemysłowy – prawo od ręki, ochrona… niekoniecznie

Jednym ze sposobów ochrony wykorzystywanej przez przedsiębiorcę formy produktu jest jej rejestracja w charakterze wzoru przemysłowego.

Czytaj więcej

Ochrona przed nieuczciwym dłużnikiem – skarga pauliańska

Niejednokrotnie wierzyciele mają znaczne problemy z dochodzeniem swoich należności, choć wydawałoby się, że ich dłużnicy to osoby zamożne, posiadające samochody, domy, firmy.

Czytaj więcej

Rezygnacja ze „zwykłego podpisu elektronicznego” przy rejestracji spółki z o.o. przez Internet

W obecnym stanie prawym, Kodeks Spółek Handlowych przewiduje możliwość zawiązywania przez Internet trzech rodzajów spółek, tj. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki jawnej i spółki komandytowej.

Czytaj więcej