Wczytywanie...

Upadłość Getin Noble Bank

bank  

Sąd Rejonowy w Warszawie dnia 20 lipca 2023 roku ogłosił upadłość Getin Noble Bank S.A. To jedno orzeczenie ma kolosalny wpływ na sytuację wszystkich osób, które posiadają lub posiadały w tym banku kredyty frankowe.

 

Osoby, które wytoczyły powództwa o unieważnienie umów o kredyty „frankowe” muszę liczyć się z tym, że postępowania te z dniem ogłoszenia upadłości zostały zawieszone.

 

Niezależnie od tego czy pozwałeś już Getin Noble Bank S.A., czy jesteś w trakcie procesu czy też do tej pory wahałeś się co zrobić, obecnie jedynym sposobem ochrony praw osób posiadających kredyty we franku w Getin Noble Bank jest domaganie się zapłaty w ramach postępowania upadłościowego.

 

Wierzyciele Getin Noble Bank S.A. mają obecnie 30 dni od dnia ogłoszenia upadłości do zgłoszenia swoich wierzytelności w postępowaniu upadłościowym. Późniejsze zgłoszenie będzie wiązało się z koniecznością dokonania dodatkowej zapłaty.

 

Zależnie od sytuacji „frankowicze” nie tylko będą musieli zgłosić swoje wierzytelności syndykowi, ale również dokonać potrącenia z wierzytelnością Banku. Nie jest to jednak takie proste, gdyż prawo upadłościowe posiada rygorystyczne unormowania w zakresie potrącenia.

 

W tej skomplikowanej sytuacji nasza Kancelaria oferuje wsparcie dla „frankowiczów” w zakresie dochodzenia roszczeń. Pomożemy Ci zgłosić wierzytelność w postępowaniu upadłościowym, będziemy reprezentować Cię w tym postepowaniu, również, jeśli syndyk zakwestionuje twoją wierzytelność.

 

Zapraszamy do kontaktu!

Powrót