Wczytywanie...

Blog

Zgłoszenie sprzedaży nieruchomości w użytkowaniu wieczystym – nowelizacja ustawy

Dnia 31 sierpnia 2023 r. weszła w życie nowelizacja ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami. Zmiana objęła m.in. sprawy dotyczące zgłoszenia przez przedsiębiorcę chęci nabycia nieruchomości będącej w jego użytkowaniu wieczystym i obejmuje zarówno zasady, jak i terminy dokonywania zgłoszenia.

Czytaj więcej

Upadłość Getin Noble Bank

bank
 
Sąd Rejonowy w Warszawie dnia 20 lipca 2023 roku ogłosił upadłość Getin Noble Bank S.A. To jedno orzeczenie ma kolosalny wpływ na sytuację wszystkich osób, które posiadają lub posiadały w tym banku kredyty frankowe.

Czytaj więcej

8 miejsce w 21 edycji rankingu Rzeczpospolitej w regionie małopolskim

Z radością informujemy, że Kancelaria Miśkowicz Pach w 21 edycji rankingu Rzeczpospolitej znalazła się na wysokim 8 miejscu w regionie małopolskim.

Czytaj więcej

Informacja na temat praw i roszczeń przysługujących w przypadku wycieku danych osobowych

W związku z coraz liczniejszymi przypadkami przełamywania zabezpieczeń oraz nieuprawnionego dostępu do danych przez podmioty trzecie przygotowaliśmy informację na temat możliwych do podjęcia działań dla osób, które padły ofiarą takich naruszeń.

Czytaj więcej

Wydanie niezabezpieczonego pendriva podstawą nałożenia kary na Prezesa Sądu

W lutym tego roku WSA w Warszawie utrzymał decyzję PUODO nakładającą karę pieniężną na Prezesa Sądu Rejonowego w Zgierzu za naruszenie zasady poufności i integralności danych. Naruszenie polegało na wydaniu kuratorowi sądowemu niezabezpieczonego nośnika danych w postaci pendriva. Na tym pendrivie zostały zapisane dane 400 osób podlegających nadzorowi kuratorskiemu. Pendrive następnie został przez tegoż kuratora zgubiony.

Czytaj więcej